2020 m. treniruočių tvarkaraštis

 

Vienas iš svarbiausių Kauno rajono visuomenės sveikatos biuro prioritetų yra gyventojų fizinio aktyvumo skatinimas.

Šį tikslą įgyvendinti nuo 2019 m. Kauno rajone yra organizuojamas nemokamų vasaros treniruočių ciklas po atviru dangumi. 9 skirtingose gyvenvietėse 3 mėnesius vyksta nemokamos treniruotės. Du kartus per savaitę atvyksta profesionalūs treneriai, kurie veda įvairias treniruotes. 2020 m. numatytos 5 treniruotės: joga, zumba, funkcinė treniruotė, kineziterapinė mankšta ir kovos menų treniruotė.

Jogos užsiėmimų metu lavinama pusiausvyra, gerinamas lankstumas. Jogos praktikos teikia naudą ne tik kūnui, bet ir protui bet kurio amžiaus žmogui.

Zumbos treniruotėse susipina Lotynų Amerikos ritmai, šokių žingsneliai ir aerobikos judesiai. Užsiėmimo metu sujungiamos paprastos choreografijos kombinacijos, tačiau nereikia apsigauti – taip sudeginama nemažai kalorijų.

Funkcinė treniruotė – tai kasdienių žmogaus judesių (pritūpimo, žingsnio žengimo, daikto paėmimo ir pan.) sujungimas į vieną visumą, siekiant stiprinti atskiras raumenų grupes.

Kineziterapinės mankštos metu padeda išlaikyti taisyklingą laikyseną, gerina koordinaciją, atpalaiduoja raumenis. Mankštos rekomenduojamos žmonėms, dirbantiems sėdimą darbą, jaučiantiems nugaros ar sąnarių skausmus.

Kovos menų treniruotėje jungiami rankų ir kojų judesniai, keičiant judėjimo kryptis, kūno padėtis, tempą. Treniruočių metu gerėja kūno kontrolė, koordinacija, reakcija ir balansas.

Registracija į treniruotes nevykdoma, todėl galima prisijungti bet kuriuo metu. Kauno rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras rekomenduoja pratimus atlikti pagal savo galimybes, o atsiradus bet kokiems nemaloniems pojūčiams – kreiptis į trenerį. Tėveliai į treniruotes gali atsivesti vaikus, tačiau už jų priežiūrą bus atsakingi patys.