Kauno rajono visuomenės sveikatos biuras vykdo nemokamą širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programą „Sveika širdis – laimingas gyvenimas“. Programa skirta 40–65 m. amžiaus asmenims.

Mokymus sudarys 6 teoriniai-praktiniai užsiėmimai, kuriuos ves šeimos gydytojas, psichologas, mitybos specialistas ir kineziterapeutas.

Pirmojo susitikimo metu su šeimos gydytoju bus: aptarta sveika gyvensena, jos reikšmė lėtinių neinfekcinių ligų prevencijai; širdies ir kraujagyslių ligų, cukrinio diabeto rizikos veiksniai, jų įtaka sveikatai; komplikacijos; sveikatos rodikliai. Taip pat užsiėmimo metu bus atliktas dalyvių matavimas (matuojama kūno masė, kūno masės indeksas, juosmens apimtis).

Susitikimo su psichologu metu dalyviai sužinos apie streso reikšmę širdies ir kraujagyslių ir cukrinio diabeto atsiradimui, darbo ir poilsio režimą. Dalyviai taip pat bus mokomi atsipalaidavimo, dėmesio nukreipimo pratimų.

Bus vykdomi du susitikimai su mitybos specialistu. Teorinio užsiėmimo metu bus aptartos šios temos: mitybos reikšmė širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto atsiradimui bei prevencijai; sveikos mitybos principai, sveikatai palankaus maisto pasirinkimas; antsvorio ir nutukimo prevencija bei mažinimas. Praktinio užsiėmimo metu bus mokoma individualių mitybos planų sudarymo principų.

Dalyvių laukia du susitikimai su kineziterapeutu. Teorinio užsiėmimo metu bus aptartos šios temos: fizinio aktyvumo reikšmė širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto prevencijai; PSO fizinio aktyvumo rekomendacijos; tinkamo fizinio aktyvumo ir jo krūvio pasirinkimas. Praktinio užsiėmimo metu dalyviai bus mokomi mankštos pratimų, kuriuos galėtų nesunkiai atlikti savarankiškai namuose.

Kiekvienas dalyvis iki mokymų turi apsilankyti pas savo šeimos gydytoją ir paprašyti užpildyti sveikatos būklės rodiklių lapą, kurį turi atsinešti į mokymus.